O podróżnikach wielkich, a nieznanych

Gośćmi Roberta Mazurka w ramach styczniowej edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” byli Maria i Przemysław Pilichowie. Tym razem tematem nie były podróże, których w życiu odbyli wiele, a ich książka o wielkich, ciekawych polskich podróżnikach, odkrywcach, badaczach. Była to opowieść o podróżach nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie, wędrówka po całym świecie, także po historii Polski – od XIII do II połowy XX wieku, szczególnie po dramatycznych losach polskiej inteligencji pod zaborami.

Czytaj więcej...

„Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią i Przemysławem Pilichami, autorami książki „Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat”. Wydarzenie, organizowane w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (wejście od strony tarasu). Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Czas na miłość! – w każdym wieku

Druga „Podróż Teatralna”, w jaką tłumnie udali się radzyńscy miłośnicy żywego słowa, okazała się wyjątkowo zabawna, mądra i pouczająca. Dostarczyła wspaniałej rozrywki, ale i materii do głębokich przemyśleń, może i żywych rozmów w małżeństwach, szczególnie z dłuższym stażem. To wszystko za sprawą Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” i jego prezesa Roberta Mazurka, który zaprosił do Radzynia Marzannę Graff i Aleksandra Mikołajczaka ze spektaklem „Czas na miłość”, wystawionym na scenie ROK w piątek 28 września.

Czytaj więcej...

„Radzyń Podlaski miejscem światowych spotkań”

To tytuł książki wydanej przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” z okazji 5-lecia „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Wydawnictwo zawiera wywiady ze wszystkimi globtroterami, którzy od 2012 r. odwiedzili Radzyń i spotykali się ze stale rosnącym gronem fanów. A że były to osoby nietuzinkowe, poza tym – znane (m.in. Arkady Radosław Fiedler, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba, Artur Orzech, Elżbieta Dzikowska, Nela Mała Reporterka, Marek Kamiński, Jacek Pałkiewicz), popularne, obecne w mediach ogólnopolskich, spotkania gromadziły bardzo liczną publiczność. Wywiady są przypomnieniem tych interesujących spotkań, a nawet ich uzupełnieniem, bo Robert Mazurek dokładnie się do nich przygotowywał, pytał o tematy, które niekoniecznie pojawiały się w czasie spotkań.

Czytaj więcej...

„Czas na miłość” w Radzyniu

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na spektakl teatralny pt. „Czas na miłość”. Przedstawienie, organizowane w ramach 2. edycji „Radzyńskich Podróży Teatralnych”, odbędzie się 29 września 2017 r. (piątek) w sali kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. Początek o godz. 18:00.

Czytaj więcej...

5-lecie „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”

Z okazji jubileuszu 5-lecia „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż karykatur podróżników autorstwa Przemysława Krupskiego, a inicjator i główny organizator cyklu Robert Mazurek wręczył pamiątkowe medale wszystkim, którzy włączali się w tym czasie w organizację i popularyzację spotkań.

Czytaj więcej...

„Przyszedł mężczyzna do kobiety”

Spektaklem „Przyszedł mężczyzna do kobiety” zainaugurowane zostały „Radzyńskie Podróże Teatralne” nowa forma działalności Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik”. Robert Mazurek, zakładając Stowarzyszenie, które było naturalną konsekwencją wspaniałego rozwoju jego inicjatywy: „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”, przedstawił ambitne plany, rozszerzające działalność m.in. o różne działania kulturalne. Jednym z nich jest zapraszanie do Radzynia ciekawych spektakli teatralnych.

Czytaj więcej...

Spektakl „Przyszedł mężczyzna do kobiety” w Radzyniu

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na spektakl teatralny pt. „Przyszedł mężczyzna do kobiety” autorstwa Siemiona Złotnikowa. Odbędzie się on 19 marca 2017 r. (niedziela) w sali kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. Początek o godz. 17:00.

Czytaj więcej...

Powstało Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”

Niezwykle popularne w naszym mieście „Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” zyskują nową formę organizacyjną. Ułatwi to przygotowanie kolejnych spotkań, pozwoli rozszerzyć działalność pasjonatów podróży. 12 października w ROK odbyło się zebranie założycielskie Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik”, na którym przyjęto statut i wybrano władze.

Czytaj więcej...