Wieczór promocyjny tomiku poezji Haliny Adamczuk

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na wieczór promocyjny tomiku poezji Haliny Adamczuk pt. „Cztery pory roku”. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 18.00 w klubokawiarni URSA Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wieczór poświęcony Wandzie Rutkiewicz

Zapraszamy na spotkanie z Anną Kamińską, autorką książki „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”. Wydarzenie odbędzie się 15 października o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

„Mężczyzna idealny” w Radzyniu

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, działające przy Radzyńskim Ośrodkiem Kultury, zaprasza na spektakl teatralny pt. „Mężczyzna idealny” z udziałem czwórki znanych aktorów: Małgorzaty Lewińskiej, Artura Dziurmana, Tadeusza Zaborskiego i Michała Milowicza. Wydarzenie, organizowane w ramach 5. edycji „Radzyńskich Podróży Teatralnych”, odbędzie się 6 października 2018 r. (sobota) w sali kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. Początek o godz. 18:00.

Czytaj więcej...

Radzyń uwieczniony na pocztówkach

Z końcem maja pojawiła się nowa pozycja krajoznawcza lansowana przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Jest to zestaw dwunastu pocztówek ukazujących najpiękniejsze zakątki Radzynia Podlaskiego.

Czytaj więcej...

„Piękni Prozaiczni” Mariusza Bobera

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na spotkanie promocyjne książki Mariusza Bobera pt. „Piękni Prozaiczni”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godz. 16.00 w ramach Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury (teren trawiasty od strony północnej Pałacu Potockich). Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Tybetańska podróż życia Dariusza Czerniaka

16 maja w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury gościł Dariusz Czerniak, który zaprezentował wystawę zdjęć oraz zrelacjonował swoją wyprawę do Tybetu. Prelekcji towarzyszyło „slajdowisko” – pokaz multimedialny z tradycyjną muzyką tybetańską w tle.

Czytaj więcej...

Tybetańska podróż wokół Świętej Góry Kajlas

Zapraszamy na wystawę fotografii oraz slajdowisko Dariusza Czerniaka pt. „Tybet. Wokół Świętej Góry Kajlas”. Wydarzenie, które odbędzie się w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”, zaplanowano na 16 maja na godz. 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

„Wiersze zebrane” Teresy Tętnik

Wydaniem tomiku poezji Teresy Tętnik Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” rozpoczęło nową, wydawniczą dziedzinę aktywności - „Radzyńskie Wędrówki Literackie”. Będzie je realizować wspólnie z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury. – Chcemy w ten sposób promować twórczość lokalnych poetów – mówi Robert Mazurek.

Czytaj więcej...

Wieczór promocyjny tomiku poezji Teresy Tętnik

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na wieczór promocyjny tomiku poezji Teresy Tętnik pt. „wiersze zebrane”. Wydarzenie odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Katarzyna i Cezary Żak wystąpią w Radzyniu!

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na występ Katarzyny i Cezarego Żaków pt. „Dziś wieczór z teatru do kabaretu”. Przedstawienie, organizowane w ramach 4. edycji „Radzyńskich Podróży Teatralnych”, odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. (piątek) w sali kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. Początek o godz. 18:00.

Czytaj więcej...

Wielki hollywoodzki świat na radzyńskiej scenie

W Radzyńskim Ośrodku Kultury powiało wielkim światem. W piątek 2 marca scenę Oranżerii opanowały gwiazdy Hollywood – i to w stylu retro. Widzowie mieli niepowtarzalną okazję w spektaklu teatralnym obserwować narodziny kina dźwiękowego. A to za sprawą przedstawienia „Deszczowa piosenka”, z którym do naszego miasta przyjechali uczniowie warszawskiego XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika. Wydarzenie odbywało się w ramach 3. edycji „Radzyńskich Podróży Teatralnych”, organizowanych przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” i Radzyński Ośrodek Kultury.

Czytaj więcej...

„Deszczowa piosenka” w Radzyniu

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na spektakl teatralny pt. „Deszczowa piosenka”. Przedstawienie, organizowane w ramach 3. edycji „Radzyńskich Podróży Teatralnych”, odbędzie się 2 marca 2018 r. (piątek) w sali kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. Początek o godz. 18:00.

Czytaj więcej...

O podróżnikach wielkich, a nieznanych

Gośćmi Roberta Mazurka w ramach styczniowej edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” byli Maria i Przemysław Pilichowie. Tym razem tematem nie były podróże, których w życiu odbyli wiele, a ich książka o wielkich, ciekawych polskich podróżnikach, odkrywcach, badaczach. Była to opowieść o podróżach nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie, wędrówka po całym świecie, także po historii Polski – od XIII do II połowy XX wieku, szczególnie po dramatycznych losach polskiej inteligencji pod zaborami.

Czytaj więcej...

„Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią i Przemysławem Pilichami, autorami książki „Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat”. Wydarzenie, organizowane w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (wejście od strony tarasu). Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Czas na miłość! – w każdym wieku

Druga „Podróż Teatralna”, w jaką tłumnie udali się radzyńscy miłośnicy żywego słowa, okazała się wyjątkowo zabawna, mądra i pouczająca. Dostarczyła wspaniałej rozrywki, ale i materii do głębokich przemyśleń, może i żywych rozmów w małżeństwach, szczególnie z dłuższym stażem. To wszystko za sprawą Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” i jego prezesa Roberta Mazurka, który zaprosił do Radzynia Marzannę Graff i Aleksandra Mikołajczaka ze spektaklem „Czas na miłość”, wystawionym na scenie ROK w piątek 28 września.

Czytaj więcej...

„Radzyń Podlaski miejscem światowych spotkań”

To tytuł książki wydanej przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” z okazji 5-lecia „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Wydawnictwo zawiera wywiady ze wszystkimi globtroterami, którzy od 2012 r. odwiedzili Radzyń i spotykali się ze stale rosnącym gronem fanów. A że były to osoby nietuzinkowe, poza tym – znane (m.in. Arkady Radosław Fiedler, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba, Artur Orzech, Elżbieta Dzikowska, Nela Mała Reporterka, Marek Kamiński, Jacek Pałkiewicz), popularne, obecne w mediach ogólnopolskich, spotkania gromadziły bardzo liczną publiczność. Wywiady są przypomnieniem tych interesujących spotkań, a nawet ich uzupełnieniem, bo Robert Mazurek dokładnie się do nich przygotowywał, pytał o tematy, które niekoniecznie pojawiały się w czasie spotkań.

Czytaj więcej...