Nela Mała Reporterka

Podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. Dziś ma już 12 lat, ale nadal jest najmłodszą reporterką na świecie. Wszystko dlatego, że mała Nela w wieku 5 lat postanowiła podróżować i nagrywać programy – jak jej ulubiony reporter z Animal Planet, nieżyjący już Steve Irwin. Zaczęło się od niewinnie wypowiedzianego marzenia, a dziś Nela ma na swoim koncie podróże do Azji (Tajlandia, Kambodża, Malezja, Indonezja, Filipiny, Wietnam, Sri Lanka, Birma i Japonia), Afryki (Etiopia, Zanzibar, Kenia, Tanzania i Mauritius), a także do Ameryki Południowej (Peru, Boliwia i Chile) i Ameryki Północnej (Kostaryka, Panama i Dominikana). Jej podróże są pełne przygód i niespodzianek. Zwiedzała już m.in. boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w głąb jaskiń, szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona. Tam właśnie uczestniczyła w ceremoniach plemiennych.

Nela zwiedziła wiele pięknych miejsc na ziemi, na pewno więcej niż niejeden dorosły. Swoimi wrażeniami z podróży chętnie dzieli się z innymi. W 2014 r. zadebiutowała w TVP ABC serią reportaży dla najmłodszych pod tytułem „Nela Mała Reporterka”.

Nela podróżuje razem z rodzicami. Wspólnie z mamą pisze też książki. Pomocny w tym jest jej własny dziennik z podróży, w którym zapisuje ciekawe historie, dołącza swoje rysunki oraz zdjęcia. Nela jak do tej pory jest autorką ośmiu książek (nie licząc „Przygodnika” oraz „Zabaw z Nelą”). Są to: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i tajemnice oceanu” oraz „Nela i polarne zwierzęta”. Dwukrotnie (w 2015 i 2016 r.) otrzymała prestiżową nagrodę „Bestseller Empiku” w kategorii literatura dla dzieci.

 

 

 

 

Nela Mała Reporterka w Radzyniu!

W niedzielę 19 czerwca zapraszamy do Radzynia Podlaskiego na spotkanie z Nelą Małą Reporterką. Początek o godz. 14:00 na Skwerze Podróżników, gdzie podróżniczka odsłoni pamiątkową tabliczkę. Dalsza część spotkania pt. „Nela i tajemnica świata” - od godz. 15:00 - odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Sitkowskiego 3). Wstęp wolny.

 

 

Nela Mała Reporterka – podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. Dziś ma już 11 lat, ale nadal jest najmłodszą reporterką na świecie. Wszystko dlatego, że mała Nela w wieku 5 lat postanowiła podróżować i nagrywać programy – jak jej ulubiony reporter z Animal Planet, nieżyjący już Steve Irwin. Zaczęło się od niewinnie wypowiedzianego marzenia, a dziś Nela ma na swoim koncie podróże do Azji (Tajlandia, Kambodża, Malezja, Indonezja, Filipiny, Wietnam, Sri Lanka, Birma i Japonia), Afryki (Etiopia, Zanzibar, Kenia, Tanzania i Mauritius), a także do Ameryki Południowej (Peru, Boliwia i Chile) i Ameryki Północnej (Kostaryka, Panama i Dominikana). – Jej podróże są pełne przygód i niespodzianek. Zwiedzała już m.in. boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w głąb jaskiń, szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona. Tam właśnie uczestniczyła w ceremoniach plemiennych – powiedział nam Robert Mazurek, na zaproszenie którego Nela odwiedzi Radzyń.

Nela zwiedziła wiele pięknych miejsc na ziemi, na pewno więcej niż niejeden dorosły. Swoimi wrażeniami z podróży chętnie dzieli się z innymi. W 2014 r. zadebiutowała w TVP ABC serią reportaży dla najmłodszych pod tytułem „Nela Mała Reporterka”.

Nela podróżuje razem z rodzicami. Wspólnie z mamą pisze też książki. Pomocny w tym jest jej własny dziennik z podróży, w którym zapisuje ciekawe historie, dołącza swoje rysunki oraz zdjęcia. Nela jak do tej pory jest autorką pięciu książek (nie licząc „Przygodnika” oraz „Zabaw z Nelą”). Są to: „10 niesamowitych przygód Neli” (2014), „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane” (2014), „Nela i tajemnice świata” (2015), „Nela na tropie przygód” (2015) i „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” (2016). Za swoją trzecią książkę pt. „Nela i tajemnice świata” otrzymała prestiżową nagrodę „Bestseller Empiku 2015” w kategorii literatura dla dzieci.

Na 17. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zapraszają Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, a także organizatorzy: National Geographic, Wydawnictwo Burda Książki, Radzyński Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim. Więcej o spotkaniu można przeczytać na www.facebook.com/radzyn.spotkania

 

Data publikacji: 01.06.2016 r.

 

 

Czasami kręcę globusem i czekam aż się zatrzyma

Wywiad Roberta Mazurka z podróżniczką Nelą Małą Reporterką

 

 

Jak zaczęły się Twoje wielkie podróże?

Zaczęło się, kiedy miałam pięć lat. Pojechałam wtedy w moją pierwszą egzotyczną podróż z plecakiem do Tajlandii. Naszym celem była mała wyspa na morzu. Gdy jechałam poczułam, że to jest właśnie to, co chcę robić, czyli zwiedzać świat i opowiadać o tym dzieciom. Zainspirował mnie do tego mój idol Steve Irwin, który kochał zwierzęta i nagrywał filmy przyrodnicze. Pomyślałam, że też chcę to robić i kontynuować jego dzieło, bo dowiedziałam się, że niestety zmarł.

Czy sama planujesz miejsca które chcesz odwiedzić, czy ktoś Ci w tym pomaga?

To bywa naprawdę różnie. Czasami kręcę globusem i czekam aż się zatrzyma. Potem sprawdzam co ciekawego można tam zobaczyć. Czasami wyjazd wynika na przykład z jakiejś promocji biletów lotniczych. Jestem cały czas gotowa do podróży w zimne lub ciepłe kraje!

A z kim najczęściej podróżujesz?

Z jednym z moich pluszaków. Mam ich sporo, bo uwielbiam zwierzęta. Zawsze na wyprawę staram się zabrać jakieś zwierzę, ale też kupuję pluszowe zwierzaki jak jestem na wyjeździe. I tak z Kostaryki przywiozłam pluszowego leniwca, z Borneo nosacza, a na przykład z Islandii maskonura.

Jak udaje Ci się łączyć obowiązki szkolne z podróżami?

Wyjeżdżam w ferie i w wakacje. Natomiast chodzę do szkoły w trochę innym systemie i mam inaczej ułożone ferie. Dużo uczę się też w podróży.

Masz 11 lat i byłaś już na czterech kontynentach. Marzyłaś o takim życiu pełnym przygód?

Zaczęłam podróżować jak miałam pięć lat, więc mam wrażenie, że podróżuję od zawsze. Najbardziej lubię to, że dzięki moim filmom na TVP ABC oraz książkom inne dzieci mogą podróżować ze mną, oraz przeżywać wspaniałe przygody.

A czy w dorosłym życiu widzisz siebie nadal jako reporterkę i podróżniczkę?

Tak! Oczywiście! Ale chciałabym się zająć czymś jeszcze. Marzę o odkrywaniu skarbów, tajemnic i skamielin dinozaurów. Chciałabym być archeologiem, biologiem i botanikiem. Chciałabym odkryć jakieś nowe gatunki zwierząt oraz jakieś wspaniałe dinozaury, których jeszcze nie odnaleziono. Chciałabym też nagrać film przygodowy.

Czy masz takie swoje wymarzone miejsce, do którego chciałabyś pojechać?

Chciałabym pojechać na Antarktydę i do Brazylii. Już byłam w kilku zimnych krajach, między innymi w Finlandii i na Islandii. Teraz w najbliższym czasie zamierzam wybrać się na Grenlandię.

Jaka jest Twoja najciekawsza przygoda, która Cię do tej pory spotkała?

Każda wyprawa jest inna i przygodowa. W mojej ostatniej książce (tej z zebrą na okładce) opisuję dużo fajnych przygód. Między innymi nurkowanie na wraku w morzu Karaibskim. To było niezapomniane przeżycie, bo akurat robiłam kurs nurkowy dla nurka juniora. Musiałam zdać taki sam egzamin jak dorośli. To był test i ćwiczenia na basenie i w morzu. Kiedy schodziłam pod wodę niżej i niżej czułam się niesamowicie spokojna. Otaczał mnie wielki błękit, w którym się unosiłam. Jakbym była w stanie nieważkości. To jest nie do opisania, trzeba to przeżyć. Następnie jak dotarłam na dno zobaczyłam ogromny wrak statku. Wyglądał bardzo tajemniczo. To wszystko jest opisane w mojej przygodzie, więcej nie zdradzę.

A miałaś w czasie swoich podróży chwile grozy, kiedy było tak naprawdę niebezpiecznie i się bałaś?

Kiedyś w nocy w Boliwii wybraliśmy się na obserwację nocnych zwierząt na rzece Yakuma, w dorzeczu Amazonki. Świeciłam latarką a dookoła mnie było bardzo dużo oczu. To było przerażające, tym bardziej że wiedziałam, że to są oczy kajmanów, czyli takich krokodyli. W pewnym momencie nasz przewodnik pokierował łódź do brzegu, gdzie leżał taki jeden duży kajman. On się nas przestraszył i szybko rzucił się w kierunku rzeki, czyli prawie wskoczył nam do łódki. Pamiętam to do dziś!

Lubisz pisać książki?

Bardzo lubię, bo wtedy przypominam sobie różne sytuacje i emocje z podróży. Jeszcze raz przenoszę się w daleki świat. To taki przygodowy pamiętnik w którym zabieram dzieci na koniec świata.

Ktoś Ci pomaga przy ich powstawaniu, czy od początku do końca sama je piszesz?

Pomaga mi mama. Zawsze proszę ją o radę, lub rozmawiam o czym mogłabym jeszcze napisać.

W Twoich książkach możemy dużo przeczytać o różnych zwierzętach świata. Które z nich jest Twoim ulubionym i dlaczego akurat to?

Ja lubię chyba wszystkie zwierzęta na świecie. Może najmniej lubię makaki, które mnie ostatnio okradły na Borneo, bo to straszne złodziejaszki. Potrafią otwierać plecaki, wyrywać rzeczy, a jak już coś złapią to uważają, że to jest ich i mogą nawet ugryźć. A najbardziej fascynują mnie węże. Uważam, że są bardzo ciekawe i tajemnicze.

To, że dużo podróżujesz po świecie już wiemy. A czy lubisz poznawać Polskę?

Bardzo! W wakacje w lipcu będę na przykład nad polskim morzem (zawszę jak tam jestem odwiedzam fokarium na Helu), niedługo jadę również w Tatry uczyć się o niedźwiedziach, wilkach, kozicach i orłach. Chciałabym również odwiedzić Białowieżę. Interesują mnie również różne polskie regionalne tradycje, które też chciałabym zgłębić.

A jakie miejsce w naszym kraju poleciłabyś swoim rówieśnikom na zbliżające się wakacje?

Mazury, morze, góry! W Polsce jest bardzo dużo fantastycznych miejsc, ale trzeba się też przygotować do podróży. Ja zawsze uważam, że podróż jest prawdziwa, kiedy wiemy co zwiedzamy. Bardzo fajnym miejscem jest na przykład polska kopalnia złota.

A na świecie?

W wakacje? Niedługo ukaże się mój kalendarz szkolny Przygodnik, w którym opisuję do jakiego kraju warto właśnie pojechać w danym miesiącu i co się tam wtedy ciekawego dzieje. W lipcu zabieram dzieci na Islandię, a w sierpniu do Indonezji na poszukiwanie błazenków. Będziemy też wiedzieć, kiedy zaczyna się nowy rok chiński oraz weźmiemy udział w hinduskim festiwalu kolorów!

Czy posiadasz jakąś rzecz, przedmiot bez którego nie wyruszasz w podróż?

Plecak, lornetka, plaster, kapelusik, notes i kredki, kompas, latarka i wiele innych rzeczy.

Masz już swój program w telewizji, piszesz też książki. Czy czujesz się gwiazdą?

Czuję, że robię to co lubię i cieszę się, że dzieciom się to podoba.

A czy ludzie zaczepiają Cię na ulicy, w autobusie bądź w sklepie?

Czasami się to zdarza, szczególnie jak są jakieś spotkania autorskie na przykład nad morzem. Wtedy dzieci wiedzą, że gdzieś tam jestem i mnie szukają.

Lubisz spotykać się z rówieśnikami i tak im opowiadać o swoich podróżach? Co dają Ci takie spotkania?

Bardzo lubię. Nie tylko z rówieśnikami, ale i z młodszymi dziećmi. Cieszę się, że wszyscy słuchają mnie w skupieniu przez godzinę, a później zadają fajne pytania. Oczywiście są też konkursy z nagrodami.

Powiedz na koniec czy masz takie miejsce na świcie, które urzekło Cię na tyle, że chciałabyś tam wrócić?

Zanzibar z niesamowitymi odpływami i uśmiechniętymi Masajami powtarzającymi HAKUNA MATATA, co oznacza „nie ma problemu”.

Życzę Ci, abyś mogła tam jak najczęściej wracać. Bardzo dziękuję za rozmowę.

Dziękuję bardzo!

 

Data publikacji: 17.06.2016 r.

 

 

Szeroki świat widziany oczami dziecka

Spotkanie z Nelą, małą reporterką pobiło rekord frekwencji na „Radzyńskich Spotkaniach z Podróżnikami”, jaki padł w 2014 r. podczas spotkania z Wojciechem Cejrowskim. 19 czerwca 2016 r. na halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2 przybyło grubo ponad 800 osób. Każda odsłona cyklu ma swą specyfikę: różni się nie tylko prezentowanymi obszarami świata, sposobami podróżowania, specyficznymi zainteresowaniami podróżników. To było inne, bo zarówno podróżniczka jak i większość słuchaczy na widowni stanowiły dzieci – często rówieśnicy (głównie rówieśniczki) podróżniczki.

 

 

Wizyta Neli w Radzyniu rozpoczęła się od uroczystości odsłonięcia tabliczki na Skwerze Podróżników. Małą reporterkę witali w imieniu radzynian organizator spotkania Robert Mazurek oraz gospodarz Miasta Radzyń Podlaski – Burmistrz Jerzy Rębek. Tłumnie przybyły również dzieci z rodzicami.

– W Radzyniu gościli już znani podróżnicy, m.in. Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba czy Elżbieta Dzikowska. Ich nazwiska można niejednokrotnie spotkać na okładkach książek, bo chcąc podzielić się swoją przygodą z ludźmi, stali się oni jednocześnie autorami wspaniałych pozycji literackich. Książki podróżnicze pokazują nam piękno Ziemi. Oczyma wyobraźni jesteśmy w stanie przenieść się tam, gdzie nie postanie raczej nasza noga. Dla wielu z nas mogą okazać się one dostateczną motywacją, by porzucić dotychczasowy styl życia i ruszyć przed siebie, w niezapomnianą podróż po świecie – mówił w niedzielne popołudnie organizator spotkania z Nelą Małą Reporterką Robert Mazurek. Jak zauważył przykład 11-letniej dziś dziewczyny pokazuje, że do poznawania świata wcale nie trzeba być znanym i majętnym. – Niepotrzebne też doświadczenie, bo przecież obdarowuje nas nim właśnie sam wojaż. Jak się okazuje, nie trzeba być także silnym i wielkim, a nawet pełnoletnim. Nela zwiedzając spory kawałek naszego globu, pokazuje nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom, że marzenia mogą się spełniać, niezależnie od ilości lat – dodał.

– Ten niewielki skwer w naszym małym miasteczku stał się miejscem światowych spotkań, bo właśnie tu, w tym miejscu swymi doświadczeniami dzielą się podróżujący po różnych stronach świata – mówił burmistrz Jerzy Rębek. Witał Nelę i jej rodziców oraz dziękował za trud organizacyjny Robertowi Mazurkowi.

Nela dziękowała za swoją „łapę”: – Cieszę się że mogę być tu, na Skwerze Podróżników w Radzyniu Podlaskim – wyznała. Uroczystość odsłonięcia tabliczki zakończyła się wspólną fotografią, na której trudno było wszystkich ogarnąć ze względu na tłumnie przybyłych miłośników podróży, którzy reprezentowali nie tylko miasto i gminę Radzyń Podlaski. Wiele osób przyjechało specjalnie na to spotkanie z całej Polski.

Druga część wizyty Neli w Radzyniu odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Przygotowano tam wysoką scenę, z której było dobrze widać podróżniczkę. Na 700 krzesłach zmieściło się kilkadziesiąt osób więcej, bo wielu słuchaczy siedziało na kolanach rodziców, a i tak dla wielu osób zabrakło miejsc siedzących – no chyba że na plecach ojców. Poza tym młodzi fani Neli wkrótce oblegli scenę, by być bliżej swojej idolki.

Spotkanie rozpoczęło się typowo – od przedstawienia gościa 17. odsłony „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” przez inicjatora i głównego organizatora imprezy – Roberta Mazurka, który szybko oddał głos Neli.

Młoda podróżniczka – drobna, niebieskooka blondynka z grubym, sięgającym pasa złotym warkoczem, niespeszona olbrzymią liczbą słuchaczy przez godzinę opowiadała o podróżach, następnie poprowadziła konkurs z przekazanej na spotkaniu wiedzy.

Czym jeszcze – oprócz wieku bohaterki różniło się to spotkanie? Wielością rekwizytów. Nela prezentowała swe wspomnienia, mówiła o ciekawostkach z różnych stron świata, a pretekstem do opowieści były przywiezione z różnych krajów pamiątki. Wśród nich królowały zabawki – pluszaki, marionetki, ale także kamienie, muszelki.

Nela zaprosiła wszystkich na Borneo, pokazała pluszaka małpy-nosacza, prezentowała, jakie odgłosy wydają te zwierzęta, uczyła strzelania z dmuchawki. Opowiadała, jak robić krem przeciwsłoneczny z kory drzewa Tanaka. Wspominając swój pobyt w Japonii, mówiła o szybkich pociągach linii kolejowych Shinkansen, prezentowała figurki, jakie zrobiła z „plasteliny” wykonanej z pyłu wulkanicznego.

Wspomnienia afrykańskie zdominował baobab. Nela wspominała pobyt pod tym drzewem, którego obwód zmierzyła wyciągniętymi ramionami (musiała przy tym 40 razy odmierzać sobą pień) pod którym spędziła piknik – oczywiście po dokładnym sprawdzeniu, jacy mieszkańcy go zamieszkują – jak w powieści „W pustyni i w puszczy”. Mówiła też o oranżadzie robionej z owoców baobabu.

Z Islandii Nela przywiozła fragment skały lawowej – tak lekkiej, że spory jej odłamek trzymała z łatwością na jednym palcu. Wizyta w Etiopii nauczyła ją, m.in. jak odróżniać perły sztuczne od prawdziwych.

Spotkanie zakończyło się konkursem z nagrodami. Nela odpytywała dzieci zgromadzone pod sceną z tego, co zapamiętały ze spotkania, i okazało się, że publiczność z uwagą śledziła jej opowieści, bo nawet na trudne, szczegółowe pytania padały poprawne odpowiedzi. Stąd wiele książek, puzzli, muszelek, skał powędrowało do młodych uczestników spotkania. Oczywiście, dzieci wyraziły chęć podróżowania po świecie. Nie każdemu się to pewnie uda, ale na pewno przyjemniej będzie się uczyć geografii.

Nela, w podziękowaniu za przyjazd do Radzynia i swoje opowieści o świecie, otrzymała tradycyjny już upominek „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Była to karykatura podróżniczki autorstwa Przemysława Krupskiego.

Po zakończeniu spotkania Nela jeszcze długo pozowała do zdjęć i podpisywała swoje książki. Nie wszystkie były nowe. Niektóre nosił  ślady „zaczytywania”. To najlepsze świadectwo, że na spotkanie z Nelą wiele dzieci już od dawna czekało.

Organizatorami 17. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” byli: National Geographic, Wydawnictwo Burda Książki, Radzyński Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim. Spotkanie swoim patronatem objęli: Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

Anna Wasak

 

 

Data publikacji: 21.06.2016 r.

 

 

obraz002
obraz004
obraz005
obraz006
obraz007
obraz008
obraz009
obraz010
obraz011
obraz013
obraz014
obraz016
obraz021
obraz024
obraz027
obraz029
obraz030
obraz031
obraz034
obraz039
obraz040
obraz041
obraz042
obraz044
obraz045
obraz046
obraz047
obraz050
obraz054
obraz055
obraz056
obraz057
obraz058
obraz059
obraz060
obraz061
obraz062
obraz063
obraz066
obraz074
obraz075
obraz077
obraz079
obraz081
obraz082
obraz083
obraz084
obraz085
obraz086
obraz088
obraz089
obraz090
obraz091
obraz092
obraz093
obraz094
obraz095
obraz096
obraz098
obraz099
obraz100
obraz102
obraz104
obraz105
obraz106
obraz107
obraz108
obraz110
obraz113
obraz114
obraz115
obraz116
obraz117
obraz118
obraz119
obraz122
obraz124
obraz128
obraz129
obraz130
obraz131
obraz132
obraz133
obraz134
obraz135
obraz137
obraz138
obraz139
obraz140
obraz141
obraz143
obraz144
obraz145
obraz149
obraz151
obraz153
obraz158
obraz161
obraz173
obraz175
obraz176
obraz178
obraz181
obraz182
obraz183
obraz187
obraz189
obraz190
obraz192
obraz194
obraz196
obraz199
obraz201
obraz203
obraz205
obraz207
obraz209
obraz211
obraz214
obraz217
obraz221
obraz226
obraz227
obraz230
obraz233
obraz234
obraz236
obraz240
obraz243
obraz244
obraz253
obraz260
obraz262
obraz265
obraz272
obraz274
obraz275
obraz277
obraz279
obraz283
obraz285
obraz289
obraz291
obraz293
obraz295
obraz297
obraz308
obraz312
obraz313
obraz317
obraz320
obraz326
obraz329
obraz333
obraz340
obraz345
obraz347
obraz355
obraz358
obraz362
obraz364
obraz372
obraz374
obraz377
obraz379
obraz392
obraz402
obraz405
obraz424
obraz442
obraz450
obraz458
obraz463
obraz486
obraz505
obraz507
obraz523
obraz544
obraz555
obraz589
obraz600
obraz602
obraz644
obraz657
obraz663
obraz666
obraz668
obraz677
obraz682
obraz707
obraz711
obraz717
obraz735
obraz740
obraz743
 

 

 

 

„Nela i polarne zwierzęta”

Rok wydania: 2017

 

 

Nazywam się Nela i mam dwanaście lat, a to jest moja dziewiąta książka.

Wybierzemy się w niej na niezwykłą mroźną wyprawę. To będzie wyjątkowa przygoda, bo będziemy poszukiwać zwierząt polarnych, czyli takich, które występują w zimnych rejonach świata i lubią chłód.

Nasze poszukiwania przeprowadzimy nie tylko na lądzie, lecz także w mroźnej morskiej wodzie!

Będziemy obserwować orki, sprawdzimy, co foki robią pod wodą, poszukamy niedźwiedzia polarnego i popływamy z rekinem olbrzymim!

Zabiorę cię też na dno mroźnego morza i razem odkryjemy, jak wygląda arktyczna rafa.

W tej książce znajdziesz dużo dodatkowych treści multimedialnych poukrywanych w tajnych kodach! Baw się ze mną. Szukaj tajnych kodów i oglądaj filmy!

Źródło: http://www.national-geographic.pl/

 

„Nela i tajemnice oceanów”

Rok wydania: 2017

 

 

W tej książce zostaniemy morskimi badaczami. Będziemy nurkować i odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt!

Zbadamy dno Morza Czerwonego, zanurkujemy w Oceanie Indyjskim, poszukamy rekinów, skrzydlic, delfinów oraz przemiłych krów morskich, czyli diugoni. Będziemy obserwować manty, płaszczki i ogończe oraz spróbujemy wtopić się w ławicę makreli. Poszukamy ośmiornicy kokosowej, oraz poznamy zwierzęta głębinowe, które żyją w kompletnej ciemności.

Mam nadzieję, że wybierzesz się ze mną. Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możemy podróżować razem oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!

Źródło: http://www.national-geographic.pl/

 

„Nela i skarby Karaibów”

Rok wydania: 2017

 

 

Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja siódma książka.

W tej książce zabiorę cię na niesamowitą wyprawę! Odkryjemy Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Poznamy miejsca, gdzie mogły zatonąć galeony i poszukamy skarbów na dnie morza! Wyruszymy do starych jaskiń, w których mieszkali kiedyś Indianie. Odkryjemy zatokę, w której kiedyś ukrywali się piraci. Zbadamy dno Morza Karaibskiego w poszukiwaniu zatopionych armat. Przeżyjemy wiele innych fantastycznych przygód!

Mam nadzieję, że wybierzesz się ze mną, bo nie będzie to tylko podróż po Karaibach, ale wyprawa prawdziwych odkrywców.
Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!

Źródło: http://www.national-geographic.pl/

 

„Nela na kole podbiegunowym”

Rok wydania: 2016

 

 

W tej książce zabiorę cię w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe! Uwielbiam mroźne przygody! A te będą wyjątkowe i mam nadzieję, że wybierzesz się tam ze mną! Pojedziemy w psim zaprzęgu, spotkamy maskonury i poszukamy niedźwiedzia polarnego!

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!

Cześć!

Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja szósta książka. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję (Borneo), Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej – Kostarykę, Panamę i Dominikanę. Ostatnio zwiedziłam też chłodne kraje takie jak: Islandię, Finlandię i Grenlandię! I właśnie w tej książce zabiorę cię w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe! Uwielbiam mroźne przygody! A te będą wyjątkowe i mam nadzieję, że wybierzesz się tam ze mną! Pojedziemy w psim zaprzęgu, spotkamy maskonury i poszukamy niedźwiedzia polarnego! Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!

Nela

Źródło: http://www.national-geographic.pl/

 

„Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”

Rok wydania: 2016

 

 

Cześć! Nazywam się Nela i mam dziesięć lat. A to jest już moja piąta książka. Nie licząc „Przygodnika”, oraz „Zabaw z Nelą” J

Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. W moich filmach i książkach pokazuję dzieciom świat, zwierzęta i dalekie kultury! Uwielbiam podróżować!

Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej – Kostarykę, Panamę i ostatnio też Dominikanę.

Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!

Źródło: http://www.national-geographic.pl/

 

„Nela na tropie przygód”

Rok wydania: 2015

 

 

Cześć! Nazywam się Nela i mam dziesięć lat. A to jest już moja czwarta książka. Nie licząc kalendarza Przygodnika, który mam nadzieję bardzo ci się podoba :)!

Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. W moich filmach i książkach pokazuję dzieciom świat, zwierzęta i dalekie kultury!

Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, a ostatnio też Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, Kostarykę i Panamę.

Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

Źródło: http://www.national-geographic.pl/

 

„Nela i tajemnice świata”

Rok wydania: 2015

 

 

Nazywam się Nela i mam dziewięć lat. A to jest już moja trzecia książka!

Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, a ostatnio też Sri Lankę. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a ostatnio również Kostarykę i Panamę.

Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

Źródło: http://www.national-geographic.pl/

 

„Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”

Rok wydania: 2014

 

 

Nazywam się Nela i mam już dziewięć lat. A to jest już moja druga książka!

Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i ostatnio Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny i ostatnio też Wietnam. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

Źródło: http://www.national-geographic.pl/

 

„10 niesamowitych przygód Neli”

Rok wydania: 2014

 

 

Cześć, nazywam się Nela i mam osiem lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

Źródło: http://www.national-geographic.pl/